• Kurumsal Hediye ve Promosyon Ürünleri Fuarı
  • 5-8 Ekim 2022
Kalan Süre

Haberler

Promosyon sektörünü hareketlendirecek haber

Promosyon sektöründe 15 bin istasyon heyecanı Enerji Piyasası Düzenleme Kurumunun (EPDK), akaryakıt istasyonlarında hediye olarak dağıtılan kâğıt mendil, araç kokusu, toz bezi gibi ürünlere yönelik kısıtlamaların kaldırılması üzerine gözler promosyon sektörüne çevrildi. 
 
Konuyla ilgili olarak PROMOTÜRK Başkam Dr. Abdullah Gürz "Alınan karar küçük ölçekli yüzlerce KOBÎ'mizin iş hacmine katkı sağlayacaktır. Yakın zamanda kampanya düzenleyecek 15 bine yalan istasyonda, sürücüler, diledikleri promosyonlara kolaylıkla ulaşabilecek. 
 
Sektör olarak beklentimiz, kararın bütün promosyon ürünlerini kapsayacak şekilde düzenlenmesi yönündeydi. Sürücülere defterden kaleme, bloknottan çıkartmalara, anahtarlıktan oyuncaklara kadar geniş ürün yelpazesi sunulabilir. Yine de alınan karar üretimi artıracağı gibi istihdamı da yükseltecektir" dedi 
 
Promosyon çalışmalarına hemen başlayacaklarını söyleyen Abdullah Gürz "Üye esnafımız, sürücülerimizi mutlu edecek ve araç kullanımını keyifli hâle getirecek kaliteli promosyon ürünleri üretecektir. Firmalarımız yüzde 100 yerli sermaye ve yerli üretimle ürünler geliştiriyor. Promosyon çeşitliliği, üretimi ve kalitesi noktasında dünyada en iyiler arasındayız. Hatta rakiplerimizden Çin, Almanya ve Polonya'yı geride bırakabilecek kapasiteye de sahibiz. Dünyanın en yeni ve en ilgi çekici ürünlerini üye firmalarımız rahatlıkla üretebiliyor" şeklinde konuştu. ¦ Kurumsal Hediye ve Promosyon Ürünleri Fuarı PROMOEXPO 2019, ^9 Ekim'de CNR EXP0'da kapılarını ziyaretçilere açıyor. ITF İstanbul Fuarcılık ve Promotürk tarafından düzenlenen fuara 49 ülkeden 200 üretici ve ithalatçı firma katılıyor. Fuar 20 milyar liralık bir ticaret hacminin de 100 milyar TL^e çıkarılmasına aracılık edecek.